Tradiční čínská medicína - masáže

Dornova metoda

Jedná se o zcela specifickou metodu, která napravuje klouby, obratle do míst, ve kterých by měly být. Leckdy tam již roky nejsou. Zatuhnutá svalová vlákna se časem mění v provazy a ty udržují obratle v nepřirozených pozicích. Záleží tedy jak dlouho problém trvá, jak mnoho je sval postižený a za jak dlouho je schopen nápravy - vyléčení. Proto je v některém případě dornovka úplný zázrak a v některém případě je třeba více různých ošetření a technik.

Diagnostika zdravotního stavu podle čínské medicíny

Prevence, nejvyšší zákon TČM, vyžaduje velkou dovednost, co se týče časného rozpoznání procesu onemocnění. Nahmatáním pulsu na zápěstí na šesti různých místech ve dvou rovinnách lze přesně stanovit diagnózu dvanácti orgánů a celkové konstituce člověka. Přesné posouzení jazyka - barvy, tvaru, vlhkosti a pohyblivosti, taktéž barvy a druhu povlaku - je dalším významným diagnostickým prostředkem, aby byl celkový obraz úplný, kladou se pacientovy otázky a diagnostikuje se obličej i celé tělo.

Moxa

Moxa se používá v tradiční čínské medicíně na požehování (prohřívání) aktivních bodů na tzv. drahách nebo-li meridiánech. Základní surovinou pro výrobu moxy je pelyňkové vlákno, které po zapálení vyvíjí sálavé teplo.

Co je to moxa?

Baňkování

Podstatou této léčby je přiložení nádobek různých tvarů i materiálů na přesně vybrané body či oblasti těla pacienta. Z nádobek se různým způsobem vysaje vzduch a následkem toho v nich vznikne podtlak, který vtáhne do nádobek kůži a podkoží pacienta. Nádobky můžou být ze skla, plastu či silikonu.

Mohou se nechat přiložené po různě dlouhou dobu, dle stavu pacienta, ale lze s nimi i pohybovat - masírovat. Musíme počítat s tím, že baňkování zanechává stopy v podobě podlitin, které do několik dní zmizí.

Ušní akupunktura

Aplikuji jednorázové sterilní trvalé jehličky o délce 1,4mm s tělovou náplastí. Vydrží v uchu až 5 týdnů. Stimulují body podle potřeby např. proti bolesti s analgetickými účinky, dále na podporu hubnutí, odvykání kouření atd...na uklidnění nervů při stresu a podráždení...