Články

Centrum léčby bolesti a Dornova metoda

 Máte bolesti? Chodíte po doktorech, ale ti Vám nic nenašli a pomalu Vás posílají na psychiatrii? Chodíte po rehabilitacích a výsledek není uspokojivý? Nebo už Vám hrozí i operace? Zkuste to u nás. Máme velmi dobré výsledky ve vyhledávání problémů v pohybovém aparátu pomocí fundovaných doteků a dlouhodobé praxe. Jdeme přímo po problému. Velmi často odstraníme během několika sezení tedy spíše ležení na masérském lehátku letité problémy s bolestí svalů nebo bolestí která nevypadá, že by byla svalová. Najdeme síť spazmů, tzv. trigger points a speciálním tlakem rozpouštíme a uvolňujeme svaly.

Miso pasta

Miso je tradiční japonský výrobek z fermentované rýže, ječmene, sóji a dalších příměsí luštěnin a mořské soli, a speciální fermentační kultury koji. Používá se k dochucování polévek, omáček, do pomazánek...i na chleba s máslem třeba jako já si ho dávám. Obsahuje velké množství proteinů, minerálů, vit B12, esenciální aminokyseliny asi 18, železo..shrnutí léčebných účinků: k povzbuzení životní síly. Obsahuje velké množství glukózy, která nám dodává energii. V zimě nás jídla s misem ochraňují před chladem. Miso podporuje imunitu.

Čínské použití citrónu

Výbornou léčbou pro poškozené nehty a zanícená nehtová lůžka je citrón, kterému se odřeže vršek, prst se dá do citrónu a vše se ováže obvazem. Ráno se může rána vyčistit. Je  to recept od z čínské přírodní léčby.

Kašel a nachlazení se dá léčit pečeným citrónem. Pečeme citrón na sucho a až se rozpukne a otevře se vymačkáme ho. Šťáva se smíchá se šťávou z čerstvého ananasu půl na půl a trochu medu. Pacient pocítí okamžitou úlevu. Ananasová šťáva k citrónu dodá trávící enzymy, čímž se uvolní hleny v krku.

30 OHROMUJÍCÍCH FAKTŮ, KTERÉ NEMÁTE ZNÁT O VAKCÍNÁCH PROTI RAKOVINĚ DĚLOŽNÍHO ČÍPKU

Záruky. Pojištění. Sliby. Starosti o jistoty a zabezpečení zdraví vytváří u lidí strach o budoucnost na jakékoliv úrovni. Ochrana proti budoucím “neznámým”... se stala velkou součástí Americké ekonomiky. Dnes můžete dostat záruku na jakékoliv živoucí bakterie, pojistíte se na mnohem více věcí, než o kterých kdy snili vaši prarodiče a lékařský průmysl pracuje hodiny na vyvinutí nových léků a vakcín, aby vás ochránily před jakoukoliv epidemií, která se objeví ve zprávách.

omáčka Orientální s houbou shii take

Je to náš recept, postupně vylepšovaný. Omáčku někdy i snídáme s celozrnnou rýží nebo jáhlama nebo s rýžovými nudlemi. Je lehce stravitelná, zdravá. Jí ji i naše 2letá dcera.

Houby je třeba namočit na 1hod do studené vody, potom v té vodě 10min. povařím a pak nakrájím na malé kousky. Dále potřebuji:

1 mrkev velkou, nastrouhám na tenké plátky - kolečka

1 pór stejné množství jak mrkve, nakrájíme jak když do polívky

1 lžička maizeny nebo jiného škrobu

cca 1, 5 dcl bílého suchého

cca 1.5 dcl Tamari omáčky nebo Shoyu omáčky

Stránky